Аудит-Едвайс



  

НОВОСТИ

15.07.2008   Списанная задолженность по коммунальным услугам облагается НДФЛ

Фізичні особи - одержувачі комунальних послуг у випадках списання боргу по них фактично одержують безоплатно товар та послуги з його постачання, що згідно із пп. 4.2.9 "е" п. 4.2 ст. 4 Закону кваліфікується як додаткове благо, вартість якого включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу таких одержувачів. Якщо додаткові блага надаються особою, що не є працедавцем платника податку, чи особою, яка діє від імені або за дорученням такого працедавця, то такі доходи прирівнюються з метою оподаткування до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.

Отже, у випадках, що розглядаються, податкові агенти на підставі положень пп. 4.2.9 "е", пп. 4.2.9 "г" п. 4.2, 4.2.11 ст. 4, ст. 8 та ст. 17 Закону повинні включати суму списаної заборгованості одержувачів комунальних послуг до складу їх оподатковуваного доходу у місяці списання, утримувати з неї податок за ставкою п. 7.1 ст. 7 Закону, перераховувати податок до бюджету згідно зі ст. 8 та ст. 16 Закону та надавати податковому органу розрахунок за ф. N 1ДФ про такі надані доходи та утриманий з них податок, тобто повинні виконати всі встановлені Законом функції податкових агентів щодо сум списаної заборгованості.

Відповідальною особою за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб з інших ніж заробітна плата доходів є, зокрема, для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент (п. 17.2 "а" ст. 17 Закону).

Лист ГНАУ від 20.05.2008 р. N 10281/7/17-0217

15.07.2008   Щодо обчислення суми земельного податку

Лист ГНАУ від 23.05.2008 р. N 10477/7/15-0717 - Державна податкова адміністрація України у зв'язку із численними запитами платників податку та органів державної податкової служби на місцях та з метою належної організації адміністрування земельного податку повідомляє наступне.

Законом України від 28 грудня 2007 р. N 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (п. 7 розділ II) внесено зміни до Закону України від 03.07.92 р. N 2535-XII "Про плату за землю" (далі - Закон N 2535-XII) в частині розрахунку суми земельного податку у разі придбання земельних ділянок на підставі цивільно-правових угод.

Відповідно до статті 2 Закону N 2535-XII використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Згідно із статтею 7 Закону N 2535-XII ставки земельного податку з земель населених пунктів, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.

Статтею 8 Закону N 2535-XII визначено, що податок за земельні ділянки за межами населених пунктів, надані для підприємств промисловості, транспорту, зв'язку та іншого призначення, справляється з розрахунку 5 відсотків від грошової оцінки одиниці площі ріллі по області.

Частиною третьою статті 7 та частиною другою статті 8 Закону N 2535-XII встановлено, що у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди розмір податку розраховується від суми, що дорівнює грошовій оцінці землі, але в будь-якому разі сума, від якої розраховується розмір податку, не може бути меншою за ціну земельної ділянки, що вказана в угоді.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону N 107-VI розділ II, зокрема пункт 7, набирає чинності з 1 січня 2008 року.

Отже, у разі придбання земельної ділянки на підставі цивільно-правової угоди земельний податок розраховується суб'єктами оподаткування (незалежно від часу придбання земельних ділянок за цивільно-правовими угодами) від нормативної грошової оцінки землі, а у випадку, якщо ціна земельної ділянки, що встановлена в угоді, перевищує нормативну грошову оцінку, від якої розраховується розмір податку, то при розрахунку суми земельного податку застосовується ціна земельної ділянки, що вказана в угоді.

Міністерство фінансів України, яке є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації єдиної державної фінансової, бюджетної та податкової політики, з вказаного питання висловило свою позицію у листі від 17.04.2008 р. N 31-20050-06-18/14286, копія якого додається.



Заступник Голови
С. В. Чекашкін

14.03.2007   НЕКОТОРЫЕ ВОПРОСЫ НАЧИСЛЕНИЯ И УПЛАТЫ НДС.

В своем письме N 2131/7/16-1417 ГНАУ в очередной раз разъяснила некоторые вопросы по начислению и уплате НДС, а именно вопросы возникновения права на налоговый кредит.
Так, ГНА отметила, что по операциям, по которым налоговые обязательства начисляются по кассовому методу, право на налоговый кредит возникает на дату перечисления средств со счета или из кассы плательщика налога на оплату стоимости купленных товаров (работ, услуг) или дату поставки других видов компенсации их стоимости.
По операциям, по которым налоговые обязательства начисляются в общеустановленном порядке (по дате первого из событий- отгрузке товара или получению средств), право на налоговый кредит возникает по таким же правилам (по дате первого из событий- получению товара или его оплате).
В случае, когда изготовленные и/или приобретенные товары (работы, услуги), предназначены для частичного использования в операциях, база налогообложения которых определяется по кассовому методу, а частично – по методу первого из событий, определение периода, в котором будет возникать право на налоговый кредит, будет проводиться по правилам, определенным пп.7.4.3 п.7.4 ст.7 Закона «О налоге на добавленную стоимость».




восстановить пароль
зарегистрироваться

Бесплатная консультация

отправить вопрос
Витражи из художественного стекла Изготовление витражей на заказ